Biz Kimiz?

Dünyamız hızla değişiyor. İklimlerimiz sürekli değişiyor. Yaşamsal kaynaklarımız hızla azalıyor. Teknoloji çok hızla ilerliyor. Yakın geleceğimizdeki dönem, yapay zekalı ve robotların insan hayatının büyük bir çoğunluğunu kapladığı bir dünya haline geleceğini görmekteyiz. Virüsler tüm insanlığın yaşamını kaos haline getirdi dünyada 2 yıldır yaşanan virüs süreci, dünyadaki çalışma sistemlerini derinden etkiledi. Şuanda insanlık iklimsel değişikliklerin etkisi ile de hızla kıtlığa doğru gitmekte. Çok yakın gelecekte, tüm insanlığın en büyük mücadelesi su ve gıdaya ulaşmak olacaktır.

Dünyanın bugününü görüp yarınını hayal ederek tedbirler alınması gerektiğini düşünerek harekete geçtik. İki yıldır yaptığımız çalışmaları projelere döküp yola çıktık. Kadim anadolunun kaynaklarını, verdiklerini ve kapasitesini görerek üretime dayalı Anadolu Tedbir Hareketini; insanlarımızı bilinçlendirmeyi ve üretime geçmesini sağlamak için alt yapı ve zeminler oluşturmayı hedefledik. İnsanlarımızın sosyo ekonomik durumları köylere ve kırsala yönelmeye izin vermiyor, günümüzde yatırım maliyetlerinin fazla olması, şehir insanımızın gıda üretecek bahçelere, zeminlere ulaşmasını engelliyor. Bizler bu projeler ile tüm şehir insanlarımızın kolayca köylere, bahçelere, tarlalara ulaşmasını sağlamak için kiralama sistemini geliştirdik.

Şehirde yaşayan insanlarımızın ve çocuklarımızın günümüz ve gelecek adına, kuyuları olan tarımsal üretim bahçelerini kurarak, tam donanımlı bir köy haline getirmeyi hedefliyoruz. Çok küçük rakamlarla aynı zamanda bir araya gelerek oluşturacağımız bu köyler, yaşama sigortamız olacaktır. Tapulu yer sahibi olmak isteyen katılımcılarımız kooparatif sistemlerinden birine üye olarak ömür boyu da, kendini ve sevdiklerini yaşamsal garanti altına alabilir. Anadolu Tedbir Hareketi Ankara da, İstanbul da, İzmir de ilk adımlarını atmaktadır. 0 - 14 Yaş gurubu içinde çocuğu olan tüm şehirliler davetlidir.